Jak dbać o biżuterię sutasz

lutego 27, 2019


Jak dbać o biżuterię sutasz?

Biżuteria sutasz skrada serca kobiet. Wyjątkowe sploty i nietuzinkowe połączenia barw dają efekt WOW każdej stylizacji. Dodatkowo biżuteria sutasz jest bardzo lekka, dzięki czemu bardzo duże formy są wygodne w użytkowaniu, co jest szczególnie cenione przy projektach kolczyków.
W głowach klientek powstaje jednak pytanie czy biżuteria sutasz jest trwała. Odpowiadam więc:  Tak, biżuteria z sutaszu jest trwała, jednak pod pewnymi warunkami.

Warunek pierwszy- jakość biżuterii sutasz


Przede wszystkim biżuteria sutasz powinna zostać uszyta profesjonalnie. Niestety, ale często.... żeby nie powiedzieć, że zawsze, tanie produkty sutaszowe to bardzo niska jakość. Na stworzenie odpowiednio zaprojektowanej oraz dobrze wykonanej pracy jest potrzebne kilka, czasami kilkanaście, a przy dużych projektach kilkadziesiąt godzin pracy. Tanie projekty sutaszowe to gwarantowana niska jakość, gdyż po prostu nie mogą one spełniać powyższych warunków. Oczywiście wysoka cena sutaszu nie będzie zawsze szła w parze z wysoką jakością, dlatego przed zakupem warto sprawdzić twórcę, opinie klientów i jego historię sprzedaży.
Jakość sutaszowej biżuterii to pierwszy i konieczny warunek do spełnienia, aby cieszyła one nasze serca latami. Drugim zaś warunkiem jest odpowiednie dbanie o biżuterię sutasz. 

Warunek drugi - odpowiednie dbanie o biżuterię sutasz

Jak dbać o biżuterię sutasz? 

W kilku punktach napiszę jak dbać o biżuterię sutasz. Zachęcam do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.


#1 Przechowywanie biżuterii sutasz

- Biżuterię sutasz należy przechowywać oddzielnie. Najlepiej sprawdzą się tutaj materiałowe woreczki lub pudełeczka.
- Biżuterii sutasz nie powinno się przechowywać luzem z inną biżuterią, gdyż jest ona wtedy narażona na zaciągnięcia.
- Biżuteria sutasz nie powinna być przechowywana w otwartych pudełeczkach, gdyż jest narażona na osiadanie kurzu oraz długotrwałe działanie promieni słonecznych może spowodować utratę koloru.
- Nie należy wrzucać biżuterii sutasz luzem do torebki, jest ona tam narażona między innymi na odkształcenie się, zaciągnięcie, pobrudzenie... Zawsze warto ze sobą mieć materiałowy woreczek, w którym bezpiecznie można przechowywać biżuterię z sutaszu.

#2 Noszenie biżuterii sutasz

- Biżuteria sutasz może być noszona na codzień, jednak bezwzględnie należy ją zdejmować do snu.
- Biżuterię sutasz należy nakładać minimum 15 minut po wykonaniu makijażu.
- Biżuterii sutasz nie powinno się spryskiwać żadnymi substancjami, w szczególności perfumami, te należy użyć przed nałożeniem biżuterii i warto zachować odstęp czasu przynajmniej 5 minut pomiędzy spryskaniem się perfumami a ubraniem sutaszu.
- W biżuterii sutasz nie należy się kąpać.
- Biżuterię sutasz należy zdjąć i schować w przypadku bardzo dużego deszczu.
- Biżuterię sutasz należy kochać :)

#3 Czyszczenie biżuterii sutasz

- Biżuterii sutasz nie należy prać w pralce.
- Biżuterii sutasz nie należy czyścić żadnymi chemikaliami, wyjątkiem jest tu naturalne mydło nie zawierające żadnych olejków.
- Biżuteria sutasz może być czyszczona z niewielkich zabrudzeń mokrą gąbeczką, nie należy jednak trzeć zbyt mocno i należy zawsze trzeć w jednym kierunku.
- W przypadku większych zabrudzeń biżuterię sutasz można wyprać w letniej wodzie delikatnie ugniatając ją. Trzeba wyjątkowo uważać na miejsca, gdzie są kamienie, gdyż te mogą być narażonena odklejenie się.
- W przypadku zamoknięcia biżuterii sutaszowej lub po jej wypraniu, należy ją rozłożyć na ręczniku i delikatnie palcami uformować jej kształt.
- Nie wolno wkładać wilgotnej biżuterii sutaszowej do woreczków, w szczególności do foliowych, gdyż skończy się to pleśnią.
- Wypraną biżuterię sutasz można ponownie samodzielnie zaimpregnować przy pomocy impregnatu do tkanin. W tym przypadku należy wybrać produkt wysokiej jakości i podczas impregnacji biżuterii sutasz należy zakryć kamienie. Impregnujemy tylko suchą i czystą biżuterię.

  
Biżuteria sutasz tworzona przez Qlka art jest szyta ręcznie. Kamienie przyklejane są bardzo trwałym i wodoodpornym klejem specjalistycznym i jeśli jest taka możliwość to są również przyszywane. Tył biżuterii sutasz od Qlka art jest podklejany, ale również podszywany. Całość jest impregnowana specjalistycznym preparatem. Biżuteria wykonana w mojej pracowni jest wysokiej jakości. Projekty sutaszowe od QLKAart służą moim klientkom przez lata.

Jeśli będziesz postępowała zgodnie z powyższymi wskazówkami, Twoja biżuteria sutaszowa od QLKAart będzie trwała i pozostanie z Tobą na długie lata!


Zapraszam do kolorowego świata sutaszu.

You Might Also Like

0 komentarze

Popularne Posty

FACEBOOK

Subscribe